Teknolojide 30 Temmuz 2018 haftası

Elektrikli kaykaydan sonra elektrikli paten


Hafif tasarımı sayesinde çantada veya elde rahatlıkla taşınabilen Segway Drift W1 elektirkli paten, kendinden denge teknolojisi sayesinde çok kolay kullanılabiliyor. Denge ve manevra kabiliyetini artırmak için geliştirilen lastikler ve kaymaya dayanıklı paspaslarla paten eğlenceli bir konfor sunuyor. Yeni paten 31 Ağustos'ta Berlin’de gerçekleşecek IFA fuarında tanıtılacak. Patenin her ayağında bir tekerlek var. Patenin her biri 2,7 kilo ağırlığında. 250 vat motor ve 54-Wh aküye sahip patenin menzili 11 kilometre. E-paten 1,5 saat içinde şarj oluyor ve saatte 11 km hız yapabiliyor. Daha fazla bilgi için tıkla.

Akıllı telefona ilginç koruma


Yere düşen telefonu darbelerden koruyan birçok kılıf modeli aslında var. Fakat bunların arasında en ilginç olanı ADcase isimli ürün. Kılıfın dört köşesinde yaylar bulunuyor. Telefon yere düşerken açılan bu kola benzer yaylar bir tür hava yastığı görevini görerek, cihazın zarar görmesini önlüyor. Yaylar çift taraflı olduğu için de düşme yönü fark etmiyor. Bu ilginç özelliğine rağmen ince sayılabilen ürünün içinde bir pil de bulunuyor. Kablosuz olarak şarj edilebilen bu pil, kullanım süresini önemli ölçüde artırıyor. Henüz bir konsept ürün olan kılıfın birçok iPhone modeliyle uyumlu olduğu söyleniyor. Daha fazla bilgi için tıkla.

 

Akıllı fare altlığı: Mi Smart Mouse Pad


Xiaomi firmasının Mi Smart Mouse Pad olarak tanıttığı ürünün en önemli özelliği kablosuz şarj desteğine sahip oluşu. Qi altyapısına destek veren altlık, üzerine konan kablosuz şarj destekli akıllı telefonları ve kablosuz fareleri şarj edebiliyor. Akıllı çipi sayesinde üzerine yerleştirilen cihazı algılayabilen altlık, şarj işlemi tamamlandıktan sonra, ısınma riskine karşı şarj işlemini kapatıyor. Sağ üst köşesindeki alüminyum kontrol tekerliği bulunan ürün, burada RGB aydınlatmanın değiştirilmesine izin veriyor. Kontrol tekerliği Bluetooth ile bilgisayara bağlandığında, sesi açıp kapatmak için de kullanılabiliyor. Altlık ortalama 4.20 x 2.60 cm boyutlarında. Daha fazla bilgi için tıkla.