Asu Özdaglar MIT'de bölüm baskanı oldu!

-

.

Prof. Dr. Asuman Özdağlar, ABD'nin en prestijli okullarından MIT(Massachusetts Institute of Technology)'de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümünün Başkanı oldu!
Özellikle oyun teorisi ve optimizasyon teorisi üzerine yaptığı çalışmalarla Amerika Birleşik Devletleri'nde oldukça tanınan başarılı bilim kadını Prof. Dr. Asuman Özdağlar, Massachusetts Institute of Technology(MIT)'de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nün bölüm başkanı oldu. Bölümün ise MIT içerisindeki en kalabalık öğrencinin bulunduğu bölüm olduğu ve neredeyse MIT'in kalbini oluşturduğu bilinen bir gerçek. 
Asuman Özdağlar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü mezunu. 1996 yılında ODTÜ'den mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktorasını yapmak üzere MIT'e giden Özdağlar, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde geçici başkan olan Anantha Chandraksan'dan, geçtiğimiz günlerde resmi olarak bölüm başkanlığı görevini devraldı.


"Profesör Özdağlar ilham verici bir araştırmacı. Optimizasyon teorisi, algoritmalar, oyun teorisi ve sistem ağları kurmak anlamında o gerçek bir lider" diye belirten Chandraksan, "Bir eğitimci olarak vizyonu ve özverisi etkileyici biri. Öğrencilerinin hem yorulmaz bir savunucusu, hem antrenör, hem de EECS'deki eğitim reformunun güçlü bir savunucusu" olarak ekliyor.